PoisNet EntegreX Preloader
EntegreX

EntegreX ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ister misiniz?

Ön kayıt formunu doldurarak müşteri temsilcilerimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

TXT (Serialize) ile Ürün Aktarımı
Sonteklif
n11mağazam
Paraşüt
OpenCart
Trendyol
Alve
Akakçe
N11
GittiGidiyor
MNG Kargo
ePttAVM
Aras Kargo
Hepsiburada
Google Adwords
Sanalpazar
Yurtiçi Kargo
Ideasoft
Cimri
Google Shopping

EntegreX Yol Haritası

Siz hala ayrıcalıklarla dolu EntegreX dünyasında yerinizi almadınız mı?
EntegreX kullanıcı hesabınızın oluşturulmasından sistemin başlatılmasına kadar geçen tüm süreç
hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulunan adımları takip ederek edinebilirsiniz.

 • Ön Kayıt ve
  Bilgilendirme
 • Hesap
  Kurulumu
 • Ürün
  Aktarımı
 • Listelemeye Hazırlık
 • Sistemin Başlatılması

Ön Kayıt ve Bilgilendirme

EntegreX kullanıcısı olabilmek için yukarıda yer alan ön kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcilerimiz ayrıntılı bilgilendirme ve olası sorularınızı yanıtlamak için mümkün olan en kısa sürede sizi arayacaktır.

Hesap Kurulumu

Müşteri temsilcilerimiz tarafından ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel teklifimizi onayladıktan sonra kullanıcı hesabınız oluşturulur. Hesabınız açıldıktan sonra tercih ettiğiniz platformlar için Hesap Kurulum süreci başlatılacaktır.

Ürün Aktarımı

Hesap Kurulum süreci tamamlandıktan sonra, ürün aktarım süreci başlatılacaktır. Bu süreç ile ilgili ayrıntılı bilgiler, dökümanlar ve ihtiyaç duyabileceğiniz bağlantılar müşteri temsilcilerimiz tarafından size iletilecektir.

Listelemeye Hazırlık

Ürün aktarım süreci tamamlandıktan sonra EntegreX kategori ağacınızı oluşturmanız ve oluşturduğunuz kategorilerin uzak platformlardaki karşılıklarını seçmeniz gerekmektedir. Kategorizasyon işlemini tamamladıktan sonra varsa platformlar tarafından istenen alt ürün bilgileri tanımlanır.

EntegreX artık çalışabilir!

Hesabınızın oluşturulması, ürünlerinizin aktarılması, kategori ağacının oluşturulması ve eşleştirmesi süreçlerini başarı ile tamamladınız. Son bir kontrolün ardından artık ürünleriniz yayına hazır!

Ekran Görüntüleri

Ön izlenim edinmeniz amacıyla EntegreX WebPanel 'e ait ekran görüntüleri aşağıda bulunmaktadır.
Dilerseniz ön kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Demo Panel Talebi 'nde bulunabilirsiniz.

EntegreX 'i Keşfedin!

Bu eşsiz platformu daha yakından tanıyıp, daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

EntegreX Nedir?

Onlarca platformun takip ve yönetimini tek bir kontrol paneli aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde sağlayan yeni nesil gelişmiş bir entegrasyon yöneticisidir.

EntegreX pazaryeri entegrasyon, fiyat karşılaştırma siteleri entegrasyon, e-ticaret entegrasyon, reklam entegrasyon, kargo entegrasyon, muhasebe programı entegrasyon çözümleri sunmaktadır.

EntegreX Modülleri

Ürün Modülü: ürün listeleme ve filtreleme, güncelleme,
Marka Modülü: marka listeleme ve filtreleme,
Kategori Modülü: kategori listeleme ve filtreleme, ekleme, güncelleme,
Aktarım Modülü: ürün içe ve dışa aktarımı, ilan dışa aktarımı
Tedarik Modülü: otomatik güncelleme ve ürün modülü senkronizasyonu,
İlan Modülü: ilan listeleme ve filtreleme, otomatik ilan giriş, güncelleme, yenileme, kaldırılma/silme,
Sipariş Modülü: sipariş listeleme ve filtreleme, inceleme, onay/red - kargo bilgisi girişi, raporlama,
Mesaj Modülü: mesaj listeleme ve filtreleme, inceleme, yanıtlama,
Lojistik Modülü: gelen/giden kargo listeleme ve filtreleme, kargo girişi (mağaza sipariş kodlu), hareket takibi (Çıkış Şubede, Yolda, Teslim Edildi vb.)
Muhasebe Modülü: siparişlerinizi muhasebe programınıza otomatik olarak aktarım

Neden EntegreX ?

EntegreX tek bir merkezden onlarca platformda bulunan tüm hesaplarınız için kolay takip ve yönetim imkanı sunar.

Ürün senkronizasyonu, tedarik yönetimi, ilan takibi (giriş/güncelleme vb.), sipariş takibi (kabul/red veya kargolama vb.), mesaj takibi (okuma, yanıtlama vb.) ve kargo takibi gibi iş kalemleri için birden fazla personel kaynağı tüketmek yerine, tüm bu işleri tek bir personelin takip edebileceği kadar kolay bir hale getirir. Üstelik tüm bu işlerin tek bir ekrandan kolayca yönetilebilmesine olanak sağlar.

Ürünleriniz, tedarik kaynaklarınız, ilanlarınız, siparişleriniz, mesajlarınız ve lojistik işlemleriniz gibi kısacası işletmeniz ile ilgili haberdar olmanız gereken tüm olayları (yeni sipariş, yeni mesaj, lojistik hareket vb.) size gerçekleştiği anda bildirir! Anında bildirim özelliği ile iş takip ve yönetiminizde size destek olur ve olası bilgi eksikliklerinin, dolayısıyla doğabilecek problemlerin oluşmasını engeller.

Mağazalarınızın bulunduğu tüm platformlardaki ilanlarınızı, siparişlerinizi, mesajlarınızı ve anlaşmanızın bulunduğu tüm kargo firmalarındaki gelen/giden tüm gönderilerinizi tek bir merkezde toplar! Bu sayede onlarca siteyi ziyaret ederek kaybedeceğiniz zamanı, işiniz ile ilgili yeni fikirler üreterek değerlendirmeniz için zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Dilediğiniz anda ihtiyaçlarınıza uygun, size özel tablo ve grafik destekli raporlar sunarak analizler yapabilmenize imkan sunar.

EntegreX Nasıl Çalışır?

Aktarım Modülü ile içerisinde ürünlerinizin yer aldığı Aktarım Dosyası standartlarına uygun oluşturulan Entegre Dosyası kullanılarak tüm ürünleriniz ister elle ister otomatik olarak kolayca EntegreX 'e aktarılır. Ürünlerdeki olası değişiklikler İlan Modülü aracılığıyla ilgili tüm platformlardaki hesaplarınızda eş zamanlı olarak uygulanır.

Tedarik Modülü ile tedarikçi firmalar ve bayiler arasında XML entegrasyon çözümleri sunuyoruz. Tedarik kaynağından gelen tüm ürün bilgileri EntegreX hesabınızla tam otomatik şekilde senkronize edilir. Senkronize edilen bu bilgiler Ürün Modülü 'ne gönderilerek gerekli güncellemeler sağlanır. Bu sayede ürün, fiyat veya stok bilgilerindeki olası değişiklikleri elle uygulamanız gerekmez.

Ürün Modülü ile ürünlerinize ait tüm bilgiler veritabanında depolanır. Bu bilgiler içerisinde Kategori Modülü tarafından kullanılan kategori bilgisi, Marka Modülü tarafından kullanılan marka bilgiside yer almaktadır.

İlan Modülü ile hesaplarınızın bulunduğu tüm platformlarda tercih ettiğiniz ürünlerinizin girişi gerçekleştirilir, yayın süresi bittiğinde otomatik olarak yenilenir, fiyat/stok değişimi gibi önem arzeden durumlarda ürün güncellenir, stok bittiğinde yayından kaldırılır veya isteğiniz doğrultusunda silinir. Tüm platformlarda bulunan ilanlarınızı listeleyebilir ve belirlediğiniz kriterler doğrultusunda filtreleyebilirsiniz.

Sipariş Modülü ile mağazanızın bulunduğu tüm platformlardaki siparişler tek bir merkezde toplanır. Durumlarına göre (Yeni Sipariş, Kargoya Verilecek vb.) gruplandırılarak siparişlerinizi listeyebilmenize, filtreleyebilmenize ya da dilediğiniz kriterler doğrultusunda özel raporlar oluşturabilmenize olanak sağlar. Aynı zamanda sipariş detaylarına erişebilmeniz, çıktı alabilmeniz, kabul/red veya kargo bilgisi girişi işlemlerini tek bir ekran üzerinden gerçekleştirebilmeniz için imkan sunar.

Mesaj Modülü ile hesabınızın bulunduğu tüm platformlardaki gelen/giden mesajlarınız tek bir merkezde toplanır. Mesajlarınızı listeleyebilir, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda filtreleyebilir, okuyabilir ve dilerseniz kolayca yanıtlayabilirsiniz.

Lojistik Modülü ile anlaşmanız bulunan ve EntegreX tarafından altyapısı desteklenen tüm kargo firmalarındaki gelen/giden kargolarınız tek bir merkezde toplanır. Gönderilerinizi listeleyebilir, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda filtreleyebilir, lojistik hareketleri (Çıkış Şubede, Yolda, Teslim Edildi vb.) kolayca takip edebilirsiniz.

İşlem Kayıt Modülü hesabınız ile ilgili tüm olayları güvenlik kayıtları (ip, tarayıcı), zaman damgası ve işlem detayları ile birlikte kayıt altına alır. Dilediğiniz zaman bu kayıtları listeleyebilir, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda filtreleyebilir ve inceleyebilirsiniz.

EntegreX Geliştirici Merkezi

İçerisinde ürünlerinize ait tüm bilgileri barındıran ve ilgili uzantının format kurallarına uygun olarak hazırlanmış aktarım dosyalarına Entegre Dosyası denir.

EntegreX 'te bulunan ürünlerinizi Çıktı Modülü 'nü kullanarak Entegre Dosyası halinde dışa aktarabilir, gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra Aktarım Modülü 'nü kullanarak aynı dosyayı tekrar içeri aktarabilirsiniz

Aktarım dosyaları XML, XLS (Excel), CSV, JSON ve TXT (Serialize) formatlarında olabilir. Aktarım dosyalarını dilerseniz elle oluşturup Aktarım Arayüzü 'nü kullanarak aktarabilir, dilersenizde otomasyonla oluşturup bize Aktarım Dosyası 'na erişebileceğimiz bir bağlantı iletebilirsiniz. Bağlantı iletmeniz halinde belirli periyodlarda aktarım dosyası otomatik olarak aktarılır ve olası değişiklikler uygulanır.

EntegreX hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere Döküman Merkezi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Olası tüm soru ve sorunlarınız için Döküman ve Eğitim Merkezi 'ni inceledikten sonra halen probleminiz devam ediyor ise [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Başta Merak Edilenler

EntegreX 'te altyapısınının desteklediği entegrasyonu sağlanan tüm site ve yazılımlar platform olarak adlandırılır. Örneğin; Sahibinden, Aras Kargo, N11, Alve firmaları entegre durumda olmaları nedeniyle EntegreX 'te platform olarak adlandırılır.

Bu platformda içerisinde bulunan üyelik/mağaza vs. tüm kullanıcılar ise "Hesap" olarak adlandırılır.

Platformlarda bulunan hesaplarınızın sisteme tanımlanması ile başlayan bir süreçtir. Hesaplarınız EntegreX 'e tanımlandıktan sonra ilgili hesap için o platformda istenilen veya olması gereken temel tanımlamalar yapılır.

Temel tanımlamalar hangi fiyat paketinin gönderileceğini, gönderilecek fiyata uygulanacak iskonto oranını (örneğin; platform %7 komisyon alıyor ise bunu ürün fiyatının üzerine otomatik ekler.), stok ile ilgili tanımlamaları (örneğin; üst stok limiti tanımlama özelliği ile stok üst limitini 5 olarak tanımlarsanız; elinizde 7 adet stok varken stok bilgisi 5 olarak gönderilir, 5 altına düştüğünde ise gerçek stok gönderilir.), HTML destekli özel ilan tasarım ayarlarını içermektedir.

Özel tanımlamalar her platforma göre değişkenlik göstermektedir. Bu tanımlamalara örnek olarak İletişim Bilgileri, Kargo Bilgileri (Gönderim Süresi, Ödeme Tipi, Tercih Edilen Firmalar vb.), Fiyat Politikası (Liste Fiyatından İndirimli) verilebilir.

Bu konu hakkında Geliştirici Merkezi 'nden ayrıntılı bilgi edinebilir, ilgili döküman ve örnek aktarım dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Aktarım Dosyası içeriğinde sizden istenilen alanlar ve karşılıkları Entegrasyon Dökümantasyonu 'nunda ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Sizden istenilen bu bilgiler ilan girişi yapılacak platformlara göre bazı alanlarda zorunluluk gösterebilir. Örneğin sahibinden.com için alt başlık gerekmezken n11.com için alt başlık zorunludur. Eğer n11.com'a ürününüzün listelenmesini istiyorsanız alt başlık bilgisi vermelisiniz. Buna benzer durumlar ürünle ilgili birçok alanda (barkod, desi, URL vs.) mevcuttur.

Bazı platformlarda yeni ürün girişi (ilan) yapılabilmesi için kategori bilgisi zorunlu istenmektedir. Bu nedenle kendi kategori ağacınızı ile uzak platformda bulunan kategori ağacı ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Bu duruma ilaveten bazı platformlarda da Mağaza Kategorisi seçimi yapılması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı EntegreX içerisinde yalnızca bir defaya mahsus kategorize işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Sonra Merak Edilenler

Hesap Senkronizasyonu platformlarda bulunan hesaplarınıza ait tüm verilerinizin EntegreX sistemine aktarılması işlemidir.

Bu veriler platformlardaki hesaplarınızda bulunan ürünler, ilanlar, siparişler, mesajlar ve hesabınıza ait EntegreX 'in çalışmak için ihtiyaç duyabileceği diğer tüm bilgilerinizdir. EntegreX robotları düzenli olarak belirli periyodlarda hesaplarınızın bulunduğu platformlar ile veri senkronizasyonu sağlar.

Anlık bildirim EntegreX hesabınızda gerçekleşen ve sizin için önem arzettiğini düşündüğümüz tüm olaylar için çalışan bir servistir. Aşağıda herhangi bir platform üzerinden gelen veriler sonucunda bildirim oluşan bazı senaryolar yer almaktadır;

• Yeni bir sipariş geldiğinde veya var olan siparişin durumunda bir değişiklik olduğunda bildirim alırsınız. Kargo aşamasındaki bir sipariş Onay Bekliyor aşamasına geldiğinde yani sipariş kargodan müşteriye teslim edildiğinde ve müşteriden onay beklendiğinde yine aynı şekilde bildirim alırsınız.

• Yeni bir mesaj geldiğinde veya sizin mesajınıza yanıt geldiğinde bildirim alırsınız.

• Yeni bir lojistik işlem kaydı olduğunda (bir siparişi kargoya verdiğinizde) veya var olan lojistik işlemde bir hareket tespit edilirse (çıkış şubede olan bir kargonun durumu Yolda olarak güncellenirse) bildirim alırsınız.

Aktarım Modülü 'nün Dışa Aktarım fonksiyonu Ürün ve İlan modülleri için kullanılabilir.

• Ürün Modülü 'nden Dışa Aktarım yaptığınızda filtre ettiğiniz ürünlere ait ilgili formatın taslağına uygun şekilde otomatik olarak üretilen Entegre Dosyası elde edersiniz. Bu entegre dosyasını dilerseniz kendi sitenize yada kullandığınız bir programa yüklemek için, dilersenizde çıktı aldığınız bu ürünleri düzenleyip yeniden İçe Aktarma 'da kullanabilirsiniz.

• İlan Modülü 'nde Dışa Aktarım yaptığınızda (bu çıktı genellikle fiyat karşılaştırma siteleri için kullanılır) ilanlara ait o platform taslağına uygun şekilde hazırlanmış özel Çıktı Dosyası edinirsiniz. İlan Modülü 'nde Çıktı Yönetimi arayüzünü kullanarak filtreler aracılığıyla dilediğiniz gibi özel çıktı oluşturabilir bu oluşturduğunuz çıktıya ait bağlantıyı ilgili platforma iletebilir veya dosyaya erişmek için kullanabilirsiniz.

Ürünle ilgili hangi alanlarda güncelleme tespit edildiğinde bağlı ilanların güncelleneceği Hesap Kurulumu aşamasında belirlenir. Bu alanlar ile ilgili daha sonrada güncelleme yapılabilir. Bu hususta olası bazı senaryolar aşağıda belirtilmiştir;

• Ürünün yayın durumu Aktif 'ken Pasif 'e alındığında bağlı tüm ilanlar otomatik olarak yayından kaldırılacaktır.

• Ürün stok adedi 5 iken, 0 yani tükendi olarak güncellenirse bağlı olan tüm ilanlar otomatik olarak yayından kaldırılır. Tersi bir durum olduğunda yani ürün stokta yokken, 5 olarak güncellenirse bağlı olan tüm ilanlar otomatik olarak yeniden yayına alınır.

• Ürünün platforma gönderdiği satış fiyatında bir değişiklik olduğunda veya olası ani döviz dalgalanmalarında sistem otomatik olarak tüm platformlardaki ilanları satıcıya zararı engelleyecek şekilde fiyatını tekrar hesaplayarak güncelleyecektir. Örneğin komisyonlar dahil $100 'a satılan bir ürün Amerikan Doları ₺2.9 iken ₺290TL 'ye satılır. Amerikan Doları 'ndaki ani değişimle kur ₺3.1 olur ise sistem bu ani değişimi farkedip bu ürünü günceller ve güncel satış fiyatı olarak ₺310TL belirler.

Platformlarda yayınlanan süre kısıtlaması olan (örneğin; 30 gün) ilanların bitiş tarihleri, ilan yayınlandıktan veya yenilendikten sonra sistem tarafından otomatik olarak alınır ve saklanır. İlan yayından kaldırıldıktan sonra en geç 24 saat içerisinde ilan yenilenerek yeniden yayınlanır. Eğer platformda yenileme desteği yoksa ilan silinir ve yeni ilan olarak eklenir.

Ücretler

EntegreX 'te yalnızca kullandığınız kaynakların bedelini ödersiniz!

İhtiyaçlarınız doğrultusunda size özel teklifimize Teklif Oluştur sayfasını ziyaret ederek hemen ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz 0850 302 85 15 numaralı Çağrı Merkezi 'mizi arayarak müşteri temsilcilerimizden ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.

Fiyat teklifleri, tercihleriniz ve EntegreX fiyat politikasındaki olası değişiklerden dolayı değişkenlik gösterebilir. Yıllık satın alınan hizmet paketleri olası bu değişikliklerden etkilenmezler.

EntegreX fiyat politikası sadece kullandığınız kaynakların bedelini ödeyeceğiniz şekilde oluşturulmuştur.

İhtiyaçlarınıza uygun size özel bir teklif oluşturulabilmesi için EntegreX 'e yükleyeceğiniz ürün sayınız, hangi modülleri kullanacağınız ve hangi platformlarda kaç hesap için kullanacağınız bilgilerini iletmeniz gerekmektedir.

İlettiğiniz bu bilgiler ile sistem tarafından size özel otomatik bir fiyat teklifi oluşturulmaktadır.

Oluşturulan fiyat teklifleri oluşturuldukları gün dahil olmak üzere 3 gün geçerlidir.

EntegreX fiyat politikası periyodik olarak sistem tarafından otomatik olarak güncellenmektedir.

Aktif hizmet aldığınız teklifi dilediğiniz zaman ihtiyaçlarınız doğrultusunda müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla güncelleyebilirsiniz. Bu güncelleme sonrasında oluşan olumlu/olumsuz fark bir sonraki faturanıza yansıtılır.

Değişikliğin uygulandığı güne kadar eski fiyat teklifiniz üzerinden, o günden ay sonuna kadar olan süre zarfı için yeni fiyat teklifiniz üzerinden faturalandırılır.

EntegreX 'te size oluşturulan teklifler standart olarak aylık yenileme baz alınarak fiyatlandırılmıştır.

Tekliflerin alt kısımlarında yıllık satın alma seçeneği ve avantajları ile ilgili ayrıntılı bilgi bulunmaktadır.

EntegreX bir PoisNet iştirakıdır. Bu nedenle PoisNet 'in ana sitesinde sağlanan tüm ödeme seçenekleri bu hizmet içinde geçerlidir.

Geçici olarak kredi kartı ile ödeme alınamamaktadır. Bu nedenle yalnızca Havale/EFT ödeme yöntemi ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme yapabileceğiniz banka hesap bilgileri size gönderilen teklifi onaylamanıza istinaden gönderilecektir.

Güncel Gelişmeler

EntegreX Blog 'da yayınlanan son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

OpenCart sitelerinizde bulunan tüm ürünlerinizi kolayca EntegreX 'e aktarabilirsiniz!

Kullanıcılarımızdan gelen yoğun talep sonucu ücretsiz e-ticaret yazılımı olan OpenCart 'a entegrasyon için gerekli çalışmaları tamamladık ve artık EntegreX OpenCart Modülü kullanıma hazır! EntegreX OpenCart Modülü OpenCart siteniz ve EntegreX arası...

Devamını Oku   →

Entegrasyon Çözümleri Sunduğumuz Platform Listesi

EntegreX aşağıda bulunan tüm platformlar ile tam entegre durumdadır. Entegrasyon ile EntegreX 'in sunduğu tüm işlev ve özelliklere platform adı üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Pazaryeri Siteleri Sahibinden Hepsiburada N11 GittiGidiyor ePttAVM S...

Devamını Oku   →

N11 'de bulunan tüm ürünlerinizi artık kolayca EntegreX 'e aktarabilirsiniz!

Artık N11 Entegrasyonu ile hali hazırda mağazanızda bulunan tüm ürünlerinizi Tedarik Modülü aracılığıyla XML formatında içe aktarabilirsiniz. N11 mağazanızda bulunan ürünlerinizin XML çıktısını almak için; N11 mağazanıza giriş yaptıktan sonra üst menüd...

Devamını Oku   →